W ramach projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dzieci obejrzały film ,,Jak powstaje książka?", zwiedziły szkolną bibliotekę oraz stworzyły własną książeczkę pt. ,,Misiowy Bajarz".
22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Ten specjalny dzień obchodzi się po to, by przypomnieć wszystkim, że mamy tylko jedną planetę, na której możemy żyć. Szanujmy i dbajmy o Ziemię, tak jak dzieci z klas 0-III.
7 kwietnia klasy 0-III promowały zdrowy styl życia.
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w gminnym konkursie geograficzno - językowym o Irlandii "Zielona Wyspa -The green Island "
I miejsce zajęła - Julia Bielawska - SP2 Ruciane,
II miejsce - Olaf Krystkiewicz - SP Ukta,
III miejsce - Kaja Bastek - SP1 Nida,
IV miejsce - Zuzanna Łukasik - SP1 Nida,
V miejsce - Jakub Anuszkiewicz - SP2 Ruciane.
Wyróżnienia otrzymują:
Anna Schramke i Konrad Marcińczyk - SP1 Nida,
Kinga Anuszkiewicz oraz David i Mikołaj Bach - SP2 Ruciane.
Gratulujemy!
21 marca dzieci z Przedszkola "Zielona Kraina" w Nidzie odwiedziły naszą szkołę, by wspólnie powitać nadchodzącą wiosnę. Dzień upłynął na zabawie i poznawaniu ciekawych szkolnych zakamarków. Kulminacyjnym punktem spotkania było spalenie marzanny, bo jakżeż inaczej wiosna dowiedziałaby się, że dzieci tak na nią czekają...
Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Laboratoria przyszłości”. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Już teraz czekamy na dostarczenie sprzętu do naszej szkoły, w tym m.in. pracowni druku 3D oraz pracowni robotyki, które na pewno uatrakcyjnią zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania.
Szanowni Państwo,w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) szkoła posiada szybki, bezpłatny i bezpieczny internet. Wiemy, że towarzyszy on Państwu w codziennej pracy, podobnie jak udostępniane przez nas materiały edukacyjne. Mamy nadzieję, że dzięki nim lekcje stają się jeszcze ciekawsze, a kompetencje cyfrowe uczniów – coraz wyższe. Dodatkowo OSE przygotowało narzędzie, które pomoże dbać o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników internetu również poza szkołą. Aplikacja ochrony rodzicielskiej OSE – mOchrona to rozwiązanie wspierające ustalanie reguł dotyczących korzystania z sieci i aplikacji oraz pozwalające rodzicom (opcjonalnie) na dostęp do informacji o aktywności dziecka na jego urządzeniu. Można ją pobrać bezpłatnie na smartfony, tablety i komputery. Kształtowanie bezpiecznych nawyków cyfrowych musi opierać się przede wszystkim na rozmowie i odpowiedniej wiedzy. Rozwiązania technologiczne, takie jak narzędzia ochrony rodzicielskiej, mogą być znaczącym wsparciem w tym procesie. Zachęcamy do skorzystania z aplikacji mOchrona. ulotka_dla_rodzica_elektroniczna.pdf
Koniec semestru to czas na przyznanie dwóch nagród przez Dyrektora Szkoły. Przechodni puchar dla klasy z najlepszą frekwencją zdobyła klasa II. Jednorazowe stypendium dla ucznia z najwyższą średnią wręczono Kindze Anuszkiewicz z klasy piątej (śr.5,15). Gratulacje!!!
13 stycznia uczniowie pod kierunkiem Pani Karoliny Czerniawskiej przystąpili do I etapu Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego z języka angielskiego „Reading brings us unknown friends”.
Do II etapu zakwalifikowali się : Natalia Gajewska i Mikołaj Jarząbek z kl. VII. Gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnym etapie.
W minionym semestrze uczniowie wzięli udział w kilku konkursach plastycznych: "Moja Ojczyzna, moja Polska Niepodległa 2021", "Święty Mikołaj w oczach dzieci", "Ekologia w moim domu". W gminnym konkursie "Fantastyczny Lem" zorganizowanym z okazji 100-ej rocznicy urodzin Stanisława Lema II-e miejsce zajęła Kinga Anuszkiewicz (kl.V), a pięciu uczniów zdobyło wyróżnienia: Kacper Żebrowski (kl.IV), Filip Żebrowski (kl.V), Jakub Ałsztukanis (kl.V), Filip Ałulis (kl.IV), Sebastian Olender (kl.IV). Uczniów do konkursów przygotowała p. Anna Łukasik.
Klasy 0-III w ostanim dniu nauki przed feriami zimowymi spędziły urządziły zabawy choinkowe. Uczniowie bawili się w oddzielnych pomieszczeniach, ale i tak było przyjemnie...
W tym roku szkolnym spotkaliśmy się przy stołach wigilijnych dość nietypowo, bo już 17 grudnia. Dzień ten był ostatnim dniem nauki stacjonarnej przed świętami, więc była to jedyna możliwość złożenia sobie życzeń widząc się wzajemnie. Brakowało wspólnego przeżywania Bożego Narodzenia w trakcie jasełek, ale to i tak lepsze niż ubiegłoroczne wigilie klasowe w Teams.
WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!
Nowa galeria Kartki świąteczne wykonane przez uczniów została dodana do albumu fotograficznego
Na konto Rady Rodziców wpłynęła kwota 1993,05 zł pochodząca z 1% odpisu od podatku za rok ubiegły. Tradycyjnie połowa sumy zostanie przeznaczona na jednorazową wypłatę stypendium Dyrektora dla ucznia z najwyższą średnią. Druga połowa posłuży do zakupu materiałów niezbędnych do remontu klasy matematycznej
„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”.
Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania potrzebnych funduszy dla kogoś, kto, skrzywdzony przez los, bardzo tego potrzebuje. Dzięki wspólnej szczodrości mogliśmy zaspokoić nie tylko kluczowe potrzeby Rodziny, ale także te, określone jako dodatkowe. Do naszej inicjatywy przyłaczyli się też inni: Zespół Szkół Samorządowych, Zespół Szkół Leśnych i Urząd Miasta i Gminy Ruciane-Nida. Szczególne podziękowania należą się p. Beacie Bazydło, która koordynowała zbiórkę darczyńców w Piszu, czyli w społeczności Zespołu Szkół Zawodowych z Biblioteką Publiczną, I LO im. Bojowników o Wolność Mazur, II LO, Urzędu Skarbowego i wielu innych. Dziękujemy też Muzeum K.I. Gałczyńskiego za szczególny upominek - karnet na przyszłoroczne koncerty w Praniu.
Nowa galeria Mikołajki w Wonderland została dodana do albumu fotograficznego
"Noc w szkole. Lata 80-te" - to projekt zgłoszony do konkursu "Projektanci edukacji". Oddaj swój głos, aby zyskać grant w wysokości 1000 zł na realizację pomysłu. Opis projektu i możliwość oddania głosu znajdziesz TUTAJ.
Grupowa profilaktyka metoda nadzorowanego szczotkowania zębów w szkole w okresie epidemii koronawirusa SARS-COV-2 będzie przeprowadzana zgodnie z zaleceniami wydanymi w dn.23.02.2021 r.
Świadczenie realizowane jest w szkole znajdującej się w obszarze, gdzie poziom flurków w wodzie pitnej nie przekracza 1 mg/l.
Fluoryzacja w roku szkolnym 2021/2022 będzie przeprowadzona w kl. I-IV w dniach:
30.11.2021 11.01.2022 15.02.2022 22.03.2022
26.04.2022 07.06.2022
Grudzień i Święta Bożego Narodzenia to okres szczególny dla nas wszystkich. To czas niespodzianek i radości. Dlatego chcielibyśmy Was bardzo serdecznie zaprosić do uczestniczenia w akcji Szlachetna Paczka do której przystąpiła nasza szkoła.
Rodzina, którą wybraliśmy to cudowne małżeństwo z wielką miłością, ale też z ogromnymi potrzebami. Największym wyzwaniem jest zebranie funduszy na turnus rehabilitacyjny, w specjalnym ośrodku, jak również sprzęt medyczny oraz leki.
Do najpilniejszych potrzeb należą:
•Płyn "QuinoMit Q10®" - 50 ml Suplement z płynnym ubichinolem, bioaktywną formą Q102.
• Soki wzmacniające, odżywcze
•Odkurzacz ręczny akumulatorowy z zestawem ssawek i z możliwością zbierania wody .
•Pampersy - "Super Seni Fit &Dry" (6) rozmiar 3 (100-150 cm) - (39"-59") zapinane na rzepy.
Zbiórka odbywać się będzie do 10.12.2021 r.
Każda, nawet najmniejsza kwota, ma znaczenie.
Pamiętaj, DOBRO wraca ! I to ze zdwojoną siłą!
17 listopada klasy IV-VI wyjechały do Olsztyna. Celem wycieczki były dwa seanse - jeden w planetarium, drugi w kinie.
Katarzyna Jagaczewska-Marcińczyk e-mail: marcinczykkatarzyna@gmail.com