Międzynarodowy Dzień Teatru w Domu Kultury w Rucianem-Nidzie jest corocznie fetowany przeglądem dziecięcych przedstawień teatralnych. Naszą szkołę reprezentowły klasa II "Bajką o Czerwonym Kapturku" oraz klasa III "Jeżykiem Jędrkiem". Obydwa spektakle spotkały się z ciepłym przyjęciem widowni oraz krytyków teatralnych.Gratulujemy młodym artystom i ich opiekunom.
Uczniowie starszych klas rozrywkowo powitali wiosnę podczas wyjazdu do Ełku. Po seansie filmowym klasy IV-VI oddały się zabawie w Parku Trampolin zapominając o zimnych podmuchach wiatru na zewnątrz.
Aby tradycji stało się zadość uczniowie klas I-III oraz wychowankowie Oddziału Przedszkolnego postanowili hałaśliwie pożegnać zimę. 21 marca, po wspólnym pochodzie, spalono uroczyście kukłę marzanny - symbolu odchodzącej pory roku. Czy to przyspieszy nadejście ciepła i słonecznych dni? No cóż, czas pokaże.
Weź udział w projekcie przeznaczonym dla Twojej grupy klasowej. Nagrody czekają.
Z okazji święta lepszej połowy świata odbyła się szkolna uroczystość ku ich czci. Przed widownią zaprezentowałi się utalentowani młodzi twórcy (i znowu kobiety...) prezentując swoje pasje. Dziękujemy!!!
7 marca klasy I-VIII uczestniczyły w zajęciach zapobiegających uzależnieniom z elementami Treningu Umiejętności Społecznych.
"Lubię cię!" stało się walentynkowym okrzykiem dnia. Wszyscy, bardziej niż zwykle, starali się być dla siebie uprzejmi i serdeczni. W świetlicy działała poczta walentynkowa. Młodzi listonosze postarali się, by wszystkie kartki trafiły do swoich adresatów.
Najstarsi w czwartkowe popołudnie, a najmłodsi w piątkowe przedpołudnie bawili się świętując nadejście karnawału. Zabawa była tym bardziej udana, że w perspektywie były ferie zimowe.
Doroczne święto ku czci Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego odbyło się 16 stycznia. Tradycją stała się konkursowa formuła obchodów. Do rywalizacji stanęły wszystkie klasy w swoich kategoriach wiekowych. Zadania dotyczyły nie tylko twórczości naszego patrona, ale też działalności placówki na różnych jej poziomach. Szczególne emocje wzbudziły konkurencje sportowe, a zwłaszcza kulminacyjne przeciąganie liny. W finale konkurencji klasa ósma dzielnie stawiła opór reszcie szkoły.
22 grudnia, przed kilkudniową przerwą w zajęciach, celebrowaliśmy nadejście świąt. Zasiedliśmy w klasach przy zapełnionych stołach, złożyliśmy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem, obdarowaliśmy się prezentami i zaśpiewaliśmy kolędy. Klasa ósma pod kierunkiem p. Doroty Malinowskiej przygotowała przedstawienie jasełkowe. Dzięki występowi najstarszych uczniów jeszcze bardziej poczuliśmy magię Bożego Narodzenia. WESOŁYCH ŚWIĄT!!!
Film z przedstawienia TUTAJ.
Dzięki wsparciu klientów sieci Lidl świetlica szkolna wzbogaciła się o nowe gry planszowe.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych to szczególnie wyjątkowy i niezapomniany dzień dla wszystkich pierwszoklasistów. Dlaczego? Otóż w tym dniu stają się oni pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Przez wiele dni solidnie i z pełnym zaangażowaniem najmłodsi przygotowywali się do tej chwili, chcąc jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
Pierwszoklasistom serdecznie życzymy, żeby do szkoły przychodzili zawsze z przyjemnością. Aby spędzanie czasu – wśród kolegów, koleżanek i nauczycieli - sprawiało im jak najwięcej radości, a wspólna nauka szła „jak z płatka” i była prawdziwą przygodą.
12 grudnia wychowankowie świetlicy uczestniczyli w zajęciach w zakresie udzielania pierwszej pomocy zorganizowanych przez p. Mariusza Klisiatysa. W godzinach popołudniowych w czterogodzinnym szkoleniu uczestniczyli wszyscy pracownicy szkoły.
Ach cóż to był za dzień !
Jak co roku na dzieci czekały same niespodzianki. Wiele radości i uśmiechu na twarzach naszych uczniów z okazji Mikołajek.
W okresie mikołajkowym - 2 grudnia - klasy IV-VI odwiedziły stolicę Warmii. Uczniowie podzieleni na grupy wzięli udział w warsztatach "Święta na Warmii i Mazurach" oraz zwiedzili zamek i jego wystawy - galerię malarstwa holenderskiego, stylowe wnętrza od baroku po secesję, obejrzeli tkaniny ludowe oraz pamiątki po najsłynniejszym mieszkańcu zamku Mikołaju Koperniku.
Część rozrywkowa wyprawy to projekcja filmu "Uwolnić Polly".
Piątek w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana, klasy naszych najmłodszych uczniów zamieniły się w miejsce czarów i magii.
Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
W czwartkowe popołudnie uczniowie klas IV-VIII zjawili się w szkole na pierwszej od dawna dyskotece andrzejkowej. Tradycyjne wróżby, tak jak i poczęstunek, każda z klas przygotowała w swojej sali.
Nie ukrywamy, że najbardziej zagorzali kibice znad talerzy zerkali niecierpliwie na wynik meczu Portugalia - Ghana. Pozostali bawili się na szkolnym korytarzu. Dały się, co prawda odczuć różnice w gustach muzycznych tańczących, ale od czego są kompromisy...
Od 15 do 23 listopada trwały szkolne etapy wojewódzkich konkursów przedmiotowych z matematyki, języka angielskiego oraz geografii. Zgłosili się do nich uczniowie z klas VII i VIII. Do kolejnego etapu zakwalifikowała się Oliwia Wałuszko (kl.VIII). Za kilka tygodni Oliwia zmierzy się z zadaniami matematycznymi z innymi uczestnikami konkursu w Ełku.
Katarzyna Jagaczewska-Marcińczyk e-mail: marcinczykkatarzyna@gmail.com